• 25/01/2018
  Soru :
  CANSU
  Merhaba, ben 24 yaşındayım. 5 ay önce elime gelen bir kitle üzerine doktora başvurdum. Yapılan ultrasonda sol meme 11-12 arasında areola kenarında önde 8x3 mm çapında, areola kenarına 1 cm uzaklıkta arkada 20x9 mm çapında hipoekoik solid lezyon izlenmiştir. (fibroadenolipom?) şeklinde bir sonuç aldım. 4 ay sonra başka bir yere kontrole gittim. Burada var olan kitleler 9,2x5 mm ve 23,8x10,7 mm olarak çıktı. Aynı zamanda hem sağ hem sol memede değişik boyutlarda ama var olanlardan küçük 8 tane daha düzgün konturlü hipoekoik benign solid lezyonlar izlendi. Daha önceki ultrasonda gözden kaçmış olabileceği söylendi. Benim sorum 4 ay da bu büyüme tehlikeli mi? Doktorum 3 ay sonraki kontrole göre büyük olanın alınabileceğini söyledi. Aldırmalı mıyım ? Son sonucumda her iki memede meme içi lenf nodları ve her iki aksillada reaktif lenf nodları olduğu yazıyor. Bunlar ne anlama geliyor bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar.
  26/01/2018
  Yanit :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Cansu hanım merhaba, Öncelikle 4 ay içinde büyüme olması ve zaten 2 cm nin üzerinde olması nedeniyle o kitlenin memenizden alınmasında fayda var.
  Çünkü daha fazla büyürse alındığında yerinde çöküntü kalabilir.
  Size ameliyatsız fibroadenom tedavisini öneririm.  Sadece lokal anestezi uygulayarak, vakumlu bir sistem ile canınızı hiç yakmadan  fibroadenomunuzu kolayca alabiliyoruz. 
  daha detaylı bilgi  için dratasoy.com u ziyaret edebilirsniz.
  şimdiden geçmiş olsun. 

<< Geri Dön