• 18/10/2017
  Soru :
  Sumeyye
  Hocam merhaba üç yıldır aynı yerde kitle var. Doktorumdan beni tatmin etmedi. Ultrason sonucunda Sağ meme saat 10 hizasında areola komşuluğunda 6.5×4 boyutlarında cilde paralel seyir gösteren hipoekoik yapıda solid karakterde kitle lezyonu mevcuttur yazıyor. Bu kaç cm tam anlayamadım bu durumda ne yapmalıyım ailemde kanser var endişeleniyorum.
  18/10/2017
  Yanit :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Sümeyye hanım, raporunuzda yazan 6x4 mm lik lezyon yaklaşık yarım santimetrelik bir lezyondur. bu kadar küçük bir lezyonun elinize gelen bir şey olması mümkün değil. bu da iki anlama gelebilir. İlki, orada hiç bir şey yok ve sizin o bölgede meme dokunuz yoğun ve siz onu hissediyorsunuz. 
  İkinci şık ise, orada ultrasonda çok farkedilemeyen bir lezyon var ve normal dokudan ayırt edilemiyor. ailenizde kanser varsa mutlaka detaylı olarak bakmamız lazım hatta gerekirse MR incelemesi yapılabilir. Ben, aile hikayesi olan ve eline gelen kitleden bahseden bir hastayı detaylı inceleyip kesin sonuca varmadan evine göndermeyi uygun bulmuyorum.  İsterseniz Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde size yardımcı olabilirim. dratasoy.com dan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. şimdiden geçmiş olsun.

<< Geri Dön