• ablasyon
 • 13/08/2018
  Soru :
  Pelin
  Her iki meme parankimi fibroglandüler ekopaterndedir. Sol meme saat 1 hizasında aksiller kuyruk düzeyinde 21x9.5 mm boyutunda düzgün lobüle konturlu hipoekoik solid lezyon izlenmektedir. (Fibroadenom) Sağ meme saat 9 hizasında periareolar yerleşimli 10x8 mm ve saat 10 hizasında 9.5x4.5 mm boyutunda düzgün lobüle konturlu hipoekoik solid lezyonlar izlenmektedir. Her iki memede sağda büyüğü saat 1 hizasında periareolar yerleşimli 15x6 mm ve solda büyüğü saat 12 hizasında periareolar yerleşimli 12.5x9.5 mm boyutunda olmak üzere, bazıları ince septalı, bazıları yoğun içerikli çok sayıda kist izlenmektedir. Bilateral retroarelor alanlar tabiidir. Cilt-cilt altı yağlı dokular doğaldır. Bilateral aksillarda lenf adenopati izlenmedi. Ultrason sonucum bu şekilde yorumlarsanız sevinirim. Doktor ameliyat önerdi?
  13/08/2018 19:40:15
  Yanit :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Pelin hanım artık fibroadenomlar için ameliyat önermiyoruz. Ameliyatsız olarak 20 dakika gibi kısa bir süre içinde lokal anestezi eşliğinde vakum destekli biyopsi sistemleri ile fibroadenomları tedavi edebiliyoruz.
  Hem işlem çok kolay oluyor hem de hemen kalkıp normal hayatınıza  dönebiliyorsunuz. Yara izi olmaması da çok büyük bir avantaj özellikle tekrarlayan fibroadenomlar ya da bir den fazla fibroadenom söz konusuysa..
  Size önerim ameliyatsız fibroadenom tedavisini tercih etmeniz olacak.
  Daha detaylı bilgi ve randevu için dratasoy.com u tıklabilirsiniz. 

<< Geri Dön