• ablasyon
 • 14/08/2018
  Soru :
  Derya
  Merhabalar hocam, sağ meme saat 7 hizasında areola kenarında 22×10mm boyutunda düzgün lobüle konturlu hipoekoik solid lezyon izlendi (FA?) Her iki memede büyüğü solda saat 1 hizasında areolaya 1cm mesafede 15×8mm boyutunda olmak üzere multipl sayıda basit ve septalı kist izlendi. Ultrason sonucumu yorumlarsanız çok sevinirim, çok teşekkürler.
  14/08/2018 17:38:18
  Yanit :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Derya hanım sağ memenizde çapı 2 cm yi aşan bir kitleniz var. Ancak bu kitlenin fibroadenom ile uyumlu olduğu düşünülmekte yani korkulacak bir şey yok. Çapı 2 cm nin üzerinde olanlarda biz büyüme devam edeceği için geciktirmeden tedavi öneriyoruz. Fibroadenomlarda tedavi olarak da mutlaka ameliyatsız modern yöntemleri öneriyoruz.
  Ameliyatsız olarak 20 dakika gibi kısa bir süre içinde lokal anestezi eşliğinde vakum destekli biyopsi sistemleri ile fibroadenomları tedavi edebiliyoruz.
  Hem işlem çok kolay oluyor hem de hemen kalkıp normal hayatınıza  dönebiliyorsunuz. Yara izi olmaması da çok büyük bir avantaj özellikle tekrarlayan fibroadenomlar ya da bir den fazla fibroadenom söz konusuysa..
  Size önerim ameliyatsız fibroadenom tedavisini tercih etmeniz olacak.
  Daha detaylı bilgi ve randevu için dratasoy.com u tıklabilirsiniz. 
  Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 

<< Geri Dön