• ablasyon
 • 27/08/2018
  Soru :
  Esra
  Merhaba mehmet bey daha once sol gögsümden fibroadenom amelıyatu oldum her ay gittigmde büyüme yaptıgım için doktor alalım dedi bu süt kanalllarımda hassaslasmalarım oldu bu sefer sag tarafımda 15.27 mm boyutlarında homojen heterojen hipoekoık özellikte posterior akustik güçlenme gösteren, keskin sınırlı ınternal belirgin vaskülazyon gosteren kısmen ovoid kitlesek lezyon dikkati cekmektedir. Sonuc olarak sag memede lobüle konturlu heterojen hipoekpik ovoid solid nodüler lezyon ( fibroadenom?) nisan 2017 tarihli tetkikle karsılastırıldgında lezyon boyutlarında belirgin progresyon dikkati cekmektedir ekstirpasgın onerilir dendi ne yapmam gerekıyot amelıyat mı olmam lazım tekrardan beklemem mi gerekir
  27/08/2018 14:28:56
  Yanit :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Esra hanım fibroadenomlar çok sık tekrarladığı için artık tüm fibroadenomlara ameliyatsız vakum destekli eksizyon öneriyoruz.
  Ameliyatsız olarak 20 dakika gibi kısa bir süre içinde lokal anestezi eşliğinde vakum destekli biyopsi sistemleri ile fibroadenomları tedavi edebiliyoruz.
  Hem işlem çok kolay oluyor hem de hemen kalkıp normal hayatınıza  dönebiliyorsunuz. Yara izi olmaması da çok büyük bir avantaj özellikle tekrarlayan fibroadenomlar ya da bir den fazla fibroadenom söz konusuysa..
  Size önerim ameliyatsız fibroadenom tedavisini tercih etmeniz olacak.
  Daha detaylı bilgi ve randevu için dratasoy.com u tıklabilirsiniz. 
  Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 

<< Geri Dön