• ablasyon
 • 04/09/2018
  Soru :
  hacire
  merhaba hocam meme emar sonuçlarını değerlendirebilirseniz sevinirim(sol meme iç kadranda yaklaşık 10*9mm boyutlarında düzensiz konturlu,t2 ağırlıklı sekanslarda hipointes,t1 ağırlıklı sekanslarda izointens kitlesel lezyon dikkati çekmiştir.IVKM enjeksiyonu ardından yapılan dinamik incelemede her iki meme simetrik,hafif derecede arka plan parankim kontraslanması göstermektedir.sol meme üst iç kadranda tanımlanan lezyonun hafif heterojen kontrastlanma gösterdiği dikkati çekmiştir.SONUÇ:sol meme iç kadranda düzensiz konturlu hafif hetorejen kontrastlanma gösteren kitlesel lezyon,us eşliğinde trucut biyopsi önerilir)sizce ne yapmalıyım şimdiden tsk ederim
  04/09/2018 16:54:20
  Yanit :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Hacire hanım deneyimli bir meme radyoloğuna mamografi ve meme MR ınızın cd leri ile birlikte başvurun. 
  Hem mamografiniz hem meme MR ınız hem de radyoloji uzmanının tekrardan kendisinin yapacağı ultrason tetkiklerinin üçü birlikte değerlendirilmelidir. 
  Bu değerlendirme ile biyopsi gerekli mi değil mi anlaşılır.
  Bu değerlendirme çok önemli çünkü gereksiz bir biyopsi ile başlayan süreçler bir sürü gereksiz cerrahi işleme de neden olabilmektedir.
  İsterseniz kliniğimizde size yardımcı olabiliriz. Mesai saatlerinde iletişim hattımız olan 0543 380 60 70 den daha detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz. 
   
  Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
  Meme Radyolojisi & Girişimsel Radyoloji 

<< Geri Dön