• ablasyon
 • 26/09/2018
  Soru :
  Gamze
  Dün de yazmıştım ama mail adresime ileti gelmediği için emin olamadım ve tekrar yazdım kusuruma bakmayın lütfen, Merhaba, 5 ay önce sol göğsümde ele gelen sertlikle genel cerrahiye başvurdum ve ultrason sonucum aşağıda yazdığım gibi: Her iki meme lipoglandüler patern göstermektedir. Her iki meme cilt kalınlıkları, cilt altı yağ dokuları ve retrommer alanlar doğal görünümdedir. Sol meme saat 2 yönünde, 15*8 mm boyutlarında, lobule kontorlu, hipoekoik, solid kitle lezyonu saptanmıştır. RDUS incelemede patolojikvaskülarite saptanmadı. Bilateral aksiler bölgede patolojik boyut ve görünümde lenf nodu izlenmemiştir. Sonuç: BI-RADS 3 yazmaktadır. Yaşım 24, aile geçmişimde kanser hastalığı yok. 6 ay sonra tekrar gelmemi söyledi ama etraftaki insanların beni tedirgin etmesiyle ben biraz endişelendim. Sizce şüpheli ve kötü bir durum var mı? Cevaplarsanız çok sevinirim, iyi çalışmalar.
  26/09/2018 15:24:56
  Yanit :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy
  Gamze hanım zaten kontrol zamanınız gelmiş. Burada en önemli konu sizi detaylı olarak ultrason ile inceleyecek sonrasında her yönüyle bilgilendirecek deneyimli bir meme radyoloğu bulmanız gerekiyor.
  Aksi takdirde hep kafanızda soru işaretleri olur hatta evham nedeniyle gereksiz biyopsi ve cerrahi işlemlere maruz kalabilirsiniz. 
  Raporunuzdaki lezyon yakın takip edilmesi gereken kötü huylu olmayan ama daha da büyürse ameliyatsız tedavi yöntemleri ile tedavi edilmesinde fayda olan bir lezyona benziyor. İlk planda fibroadenomu düşündürüyor.
  İsterseniz kontrol incelemenizde be de size yardımcı olabilirim. Kafanızdaki soru işaretlerinden de kurtulmuş olursunuz. 
  Daha detaylı bilgi ve randevu için dratasoy.com  u ziyaret edebilirsiniz.
  Doç. Dr. Mehmet Mahir Atasoy 

<< Geri Dön