• ablasyon
 • 26/06/2019
  Soru :
  tülay
  Cilt ve cilt altı dokunun kalınlık ve ekojenitesi doğaldır.Her iki memede solid veya kistik lezyon saptanmamıştır. Sol meme saat 1 düzeyinde areolaya 2 cm uzaklıkta 8x4 mm boyutunda hipoekoik vaskülarizasyonu saptanmayan lezyon mevcuttur.(yoğun içerikli kompkleke kist?).lezyon düzensiz sınırlı izlenmiştir.Yakın takibi önerilir.Bilateral retroareolar duktuslar normal genişliktedir. Her iki aksillada sanrallerinde yağlı hilusları bulunan bening görünümlü lenf nodları mevcuttur.bu birinci raporum sayın hocam..aynı gün ikinci raporumda çekildi..Herk iki meme C paterndedir. Bilateral meme cilt, cilt altı dokuları doğal görünümdedir. Fibroglandüler patern doğaldır. Her iki memede dağınık yerleşimli 2-3 mm ebatlı kist izlenmiştir. Her iki aksillada patolojik olarak değerlendirilebilecek lenf nodu saptanmamıştır..buda ikini raporum hocam...hangisine baz alacağız hiç anlamadım..
  26/06/2019 11:31:20
  Yanit :
  Prof. Dr. Levent Çelik
  İkinci tetkiki yapan radyoloğunuz, tetkikinizi her halde  ilk tetkikinize bakarak yapmıştır. Dolayısı ile bulgularınızı sentez edecek kişi odur. Radyologlarınızıla yüz yüze konuşmanızı öneririm.
  Eğer kafanız hala karışık ise elinizdeki tüm tetkikler ile birlikte ikinci görüş için bir meme radyoloğuna baş vurmanızı öneririm, meme radyoloğun gerekli tetkikleri yapıp kafanızd6aki tüm soruları yanıtlayacaktır.
  Geçmiş olsun.
   

<< Geri Dön