• ablasyon
 • 16/07/2019
  Soru :
  Gizem
  Merhabalar iyi günler. Annemin meme ultrasonunu danışmak istiyordum. Yaşı44. Bilateral meme sonografik incelemesinde: Her iki meme cilt altı yağları dokular normaldir. Her iki meme parenkimi normal fibroglanduler doku yoğunluğundadır. Sağ meme retroareolada 14*7 mm boyutunda içerisinde ekojen sediment bulunan avasküler lezyon izlendi (ACR-Birads Kategori 3). Sol meme retroareolada dilate duktus 2.5 mm çapında lümene uzanım gösteren avasküler polipoid izlendi. (ACR-Birads Kategori 3) Her iki meme retroareloda sağda en geniş çapı 3.5mm, solda 4.2 mm ölçülen bazılarında yoğun içerik bulunan duktal ektaziler izlendi (ACR-Birads Kategori2) Bilateral aksiller bölgede sonografik patoloji saptanmadı. ... Korkulacak bir durum var mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim
  16/07/2019 19:30:12
  Yanit :
  Prof. Dr. Levent Çelik
  Radyoloji raporu bir çok görsel bulgunun tarifi ve sentezidir. Bu durumda size en iyi bilgi verebilecek kişi annenizin bulgularını kendi gözü ile görüp raporlayan radyoloğunuzdur. İlk olarak onunla yüz yüze konuşmanızı öneririm.
  Birad kategori III bulguların altından bir kötülük çıkma ihtimali maksimum % 3 tür, ve takipleri önerilir.
  Eğer radyoloğunuzla güven ilişkiniz tam kurulamadı ise ikinci görüş için bir meme radyolojisi uzmanına da baş vurabilirsiniz.
  Geçmiş olsun.
   
   

<< Geri Dön